Артём Здунов явшесь Росгвардиянь сотрудниктненень панжомат од техниканть пельде

Ацамковонь 15-це чистэ Саранскойсэ Изнямонь площадьсэнть ютавтовсь Росгвардиянь подразделениятненень од автотранспортонть пельде панжомань явшемань церемониясь.

Мордовиянь Прявтось Артём Здунов тешкстызе: Президентэнть Владимир Путинэнь кармавтоманзо коряс масторсонть моли спецтранспортонь  одкстомтомась, сынст ютксо скорой помощенть, коммунальной службатнень, вирень ванстоманть туртов. Одкстомтови автомобилень паркось виень структуратненьгак.

«Вневедомственной охранась – республикань правань ванстомань системасонть сехте покш, – мерсь Артём Здунов. – Тынк тевдеемась лезды а нолдамс покш зыянтнэнь. Кадык од техникась карми служамо ломантнень лезэс ды шождалгавтсы тынк важодеманк».

МР-ва прявт федеральной инспекторось Анатолий Гулин евтась поздоровт Росгвардиянь сотрудниктненень покш тевенть кувалма, евтась сюкпря республикасонть ды СВО-нь зонасонть служамонть кисэ.

Кода тешкстызе МР-ва Росгвардиянь Управлениянь прявтось Андрей Каринкин, од техникась вадря ды анок важодемантень. «Транспортонь те пачтямось кармась сехте редявиксэкс 2016 иестэнть саезь», – тешкстызе сон.

Артём Здунов ды Андрей Каринкин ваннызь од автомобильтнень.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась