Мордовия Республикань Конституциянь Чинть кувалма Мордовиянь Прявтонть поздоровонзо

Мордовиянь мельвановикс эрицят!

Евтан тенк седейшкавань поздоровт Мордовия Республикань Конституциянь Чинть кувалма!

Мордовиянь прявт законось примазь 1995 иень таштамковонь 21-це чистэ. Сон кармась юрокс, конань лангсо кирдеви минек ламо раськень региононь общественно-политической эрямось ды межэтнической сэтьмечись.

Конституциянь питнейчитне – властень весе уровнятнень туртов прявт енкс. Весе минек важодемась аравтозь республикань эрицятнень кевкстемаст витемантень, сынст эрямост вадрялгавтомантень ды Мордовиянь экономикань кемекстамонтень. Минь вейсэндязь вейке бажамосонть: теемс эрзянь-мокшонь енксонть седе мельстуицякс, виевекс, вадрякс. Минек икеле аштить покш тевть, ды кеман, вейкень-вейкень чарькодезь ды кирдезь, минь сайтяно покш цетавкст.

Арсян тенк, вечкевикс ялгат, кеме шумбрачи, паро эрямо ды изнявкст Мордовиянть ды Ине Россиянть лезэс!

Мордовия Республикань Прявтось А. Здунов