Мордовия Республикантень максовить дотацият территориятнень социально-экономической виевгавтомань коряс вадря результаттнэнь невтемаст кисэ

Мордовия Республикантень 2016 иестэ явовить дотацият федеральной бюджетстэ 274 млн 899,7 тёжат целковоень покшолмасо территориятнень социально-экономической виевгавтомань коряс вадря результатнэнь невтеманть кисэ.

2016 иень декабрянь 3-це чинь 2582-р№ кармавтоманть тешкстызе Россиянь Правительствань Председателесь Д.А.Медведев ды сон путозь ведомствань официальной сайтонтень.

5 млрд целковоень покшолмасо дотациятне максовить Федерациянь 20 субъектнэнь бюджетнэнень "Развитие федеративных отношений и создание условий для эффективного и ответственного управления региональными и муниципальными финансами" госпрограмманть лувсо.