Мордовиянь Прявтось кортась «Норов» компаниятнень группань руководстванть марто од инвестпроекттэнть

Мордовиянь Прявтось Артём Здунов даволковонь 3-це чистэ Кочкуровань енкссо важодемань коряс улемстэ якась «Норов» компаниятнень группань элеваторонтень – тесэ молить строямонь тевть сонзэ реконструкциянть коряс. Компаниятнень группась топавты инвестициянь проект сюронь обработкань комплексэнь строямонть коряс – сонзэ ушодызь мелят. Производствань истямо комплексэнть строямось, сонзэ виензэ 45 тежат тоннат сюро, лездыть предприятиянтень аволь ансяк редявикстэ кастомс прибыленть седе вадря качествань продукциянь нолдамонть вельде, истя жо теемс важодемань од таркат.

Мордовиянь Прявтось Артём Здунов ваннызе, кода моли строямось. Инвестпроектэнь вейсэнь питнесь 500 млн целковойть, сонзэ арсеви топавтомс ниле иетнень перть.

«Норов» компаниятнень  группань правлениянь председателесь Александр Поздняков евтнесь республикань руководителентень: комплекссэнть топавтови сюронь, бобань ды масличной культуратнень примамонь, обработкань ды ванстомань пешксе циклась, неень шкань оборудованиясь лезды получамс вадря уровнянь продукция.

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась