Мордовиянь Прявтось Владимир Волков макссь интервью республикань прявт СМИ-нь руководительтнень туртов

Мордовиянь Прявтось Владимир Волков декабрянь 25-це чистэ вастовкшнось республикань прявт кото СМИ-нь руководительтнень марто –  «Мордовия» ГТРК-сь, «ТелеСеть Мордовии» (10 каналось), «Народное телевидение Мордовии», «Известия Мордовии», «Столица С», «Вечерний Саранск».

Интервьюсь алтезль 2017 иень итогтненень. Кортамось мольсь промышленностенть ды велень хозяйстванть виевгавтомадо, инвестициянь од проекттнэнь топавтомадо, истя жо республикань районтнэсэ, кинь строямодо, социальной лезксэнь ёнкстнэде, 2018 иень футболонь коряс масторлангонь чемпиоантонть ютавтомадо.

Интервьюсь лиси декабрянь 26-це чистэ «НТМ» каналсо 19.50 чассто, декабрянь 27-це чистэ – «Россия 24» каналсонть 22 чассто, истя жо «Известия Мордовии», «Столица С», «Вечерний Саранск» гавзетатнень сыця номертнэсэ.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась