Мордовиянь Прявтось Владимир Волков пшкади Кучома марто Государственной Собраниянтень

Февралень 28-це чистэ Мордовиянь Прявтось Владимир Волков пшкади эрьва иень Кучома марто Мордовия Республикань Государственной Собраниянтень. Промксось ютавтови Республикань Культурань Дворецссэнть. Ушодови 12 чассто.

Региононь Прявтось пшкади депутаттнэнень 2016 иестэ республикань социально-экономической виевгавтомань итогтнень марто ды ёвтасынзе сы шкань тевтнень

Онлайн-трансляциясь ветяви Мордовия Республикань государственной властень органтнэнь официальной сайтсэнть.

Посланиянь пешксе версиянть мереви ваномс февралень 28-це чинь 20.00 чассто «Россия 24» телеканалонь эфирсэнть.

Эфирэсь омбоцеде невтеви «Россия 24» телеканалсонть пецясто, мартонь 3-це чинь 20.00 чассто.

Субутасто, мартонь 4-це чистэ, «Мордовия» ГТРК-нь валскень эфирсэнть часонь перть карми невтевеме Мордовиянь Прявтонть Кучомась.

Печатень версиясь максови «Известия Мордовия» газетасонть, конась лиси мартонь 7-це чистэ.

Виде трансляциянть мереви ваномс те ссылкаванть ютазь: http://online.saransk.ru/webtv.html