Мордовиянь Прявтось Владимир Волков вастовкшнось Равчирень округсонть Национальной гвардиянь войскатнень командующеенть марто

Мартонь 14-це чистэ Мордовиянь Прявтось Владимир Волков вастовкшнось Равчирень округсонть Национальной гвардиянь войскатнень командующеенть Александр Порядин марто. Кортамось мольсь регионсонть сэтьмечинь ванстоманть коряс вейсэнь важодемань кевкстематнеде.

Истя жо мольсь кортамо Мордовиясо Росгвардиянь подразделениятнень кирдемадост. Республикань Прявтось Владимир Волков пачтясь, маласо шкастонть ведомствантень максови эсест здания.

Вастовомасонть примасть участия Равчирень округсонть Национальной гвардиянь войскатнень командующеенть полавтыцянзо Эдуард Чехов ды Юрий Бурлаков, Мордовия Республикасо Национальной гвардиянь войскатнень Федеральной службань отделэнь прявтось Виталий Разин, Мордовиянь Правительствань Председателень полавтыцясь Геннадий Комусов.

Мордовия  Республикань Прявтонть пресс-службась