Мордовиянь Прявтось Владимир Волков ютавтсь выездной промкс ЧМ-2018 объекттнэсэ

Пецянь чокшне, январень 19-це чистэ, Мордовиянь Прявтось Владимир Волков ютавтсь оперативной выездной промкс 2018 иень футболонь коряс масторлангонь чемпионатонь анокстамонь объекттнэсэ: «Мордовия Арена» стадиононь строямосонть ды Инсар леень чиренть вадрялгавтомасо. Промкссонть ульнесть Мордовия Республикань Правительствань Председателесь Владимир Сушков ды Мордовия Республикань Правительствань Председателень Полавтыцясь – Строительствань, транспортонь ды кинь хозяйствань министрась Виктор Цыганов.

Стадионсонть Республикань Прявтось ваанынзе молиця тевтнень – ней тесэ прядовома лангсо нурька шкань трибунатнень путомась, поладови латонь ацамось ды нурька шкань инфраструктурань строямось, фасадонь мазылгавтомась. Офистнэнь, озамо таркатнень, оршамонь-кайсемань таркатнень покш пельксэсь анок турнирэнь ютавтомантень, путозь лифтне – стадионсонть эйстэст кармить колоньгемень.

Владимир Волковнень пачтясть газононть «ёжодонзо»: специалисттнэнь валост коряс, весемесь моли аравтлувонть коряс, ней од тикшенть вадрясто ванстыть якшамотнень эйстэ башка вельтявксо ды эждемань системасо.

Чемпионатонтень анокстамонь объекттнэнь ванномась поладовсь ташто сэденть лангсо, косто неяви Инсар леень чиресь. Тесэ ёроковсто моли важодемась зярыя ёнкстнэнь коряс.

Республикань Прявтось кармавтсь ламолгавтомс специалисттнэнь, конат важодить ялго якамонь яннэтнесэ брусчатканть ацамосо ды пирявкстнэнь теемасо, яннэтне кармить молеме весе лейчиренть кувалт.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась