Мордовиясо чокшнес вайгелест максызь 77,75% кочкицятне

РФ-нь Конституцияс полавтоматнень совавтомаст коряс кочкамонть прядовомс Мордовиясо вайгелест максызь 77,75% кочкицятне. Те 467 449 ломанть. РМ-нь ЦИК-нь важодицятнень валост коряс, кочкамотнень шкасто коламот арасельть, топавтозельть санитарной весе вешематне.
Медьковонь 1-це чинть перть явкань коряс ваеснцекс ульнесть Атюрьевань, Отяжбуень, Краснослободскоень, Ташто Шайговань районтнэ. Мордовиясь коень коряс эзь кадово ве ёно масторонть туртов пек покш тевсэнть.

Ледстясынек, 2018 иень эйзюрковсто Россиянь Президентэнть кочкамотнестэ Мордовиясо явкась ульнесь 77,86%. 2016 иень таштамковсто РФ-нь Госдумас кочкамотнестэ республикасонть кочкамонь участкатнес састь 83% вайгелень максыцятне. 18 часос Россиянь келес явкась кармась 63,38%.

Саезь: «Известия Мордовии» газетастонть