Радионь чинть кувалма Мордовиянь Прявтонть поздоровонзо

Радиовещаниянь, связень весе отраслятнень мельвановикс важодицят ды ветерант!
Евтан тенк седейшкавань поздоровт профессиональной кенярксчинть кувалма!

Те чись – историянь покш тевентень мелень явома, конань топавтызь Россиянь ученойтне. Пингеде седе икеле Александр Попов панжизе радиосвязень эранть, конась кармась виев вачкодьксэкс цифровой весе масторлангонь виевгавтоманть туртов.

Коммуникациянь неень шкань средстватне вадрялгавтыть ломантнень эрямост, максыть од возможность: получамс государственной ды муниципальной услугатнень электронной лувсо, ве ендо важодемс ды тонавтнемс, кирдемс сюлмо малавикстнэнь марто, косо тонат авольть уле.

Отраслянь специалисттнэнь профессионализмаст ды тевентень кемевиксчист вельде Мордовиянь эрицятнень ули покш скоростень интернетэст, цифровой сервисэст, истя жо вечкевикс радиост ды телепередачаст.

Вечкевикс ялгат! Арсян тенк кеме шумбрачи, паро эрямо ды од изнявкст! Кенярксчи марто!

Мордовия Республикань Прявтось А. Здунов