Равчирень федеральной округсо Россиянь Федерациянь Президентэнть приемнойсэ эрицятнень марто вастови Нижней Новгородсо Россиянь МИД-нь Представителесь Сергей Малов

2017 иень февралень 10-це чистэ Равчирень федеральной округсо Россиянь Федерациянь Президентэнть приемнойсэ эрицятнень марто вастови Нижней Новгородсо Россиянь МИД-нь Представителесь Сергей Геральдович Малов. Эсест кевкстемаст марто МИД-нь Представителентень мереви пшкадемс аволь ансяк Нижегородской областень, истя жо Представительствань тевдеемань лия региононь эрицятне - Мордовия Республикань, Чувашия Республикань ды Кировонь областень. Приёмось ютавтови Мордовия Республикасо Россиянь Федерациянь Президентэнть приемнойсэ видеоконференцсвязенть вельде.