Россиянь Федерациянь Конституциянь Чинть кувалма Мордовиянь Правительствань Председателенть поздоровонзо

Мордовиянь мельвановикс эрицят! Вечкевикс ялгат!

Евтан тенк седейшкавань поздоровт Россиянь Федерациянь Конституциянь Чинть кувалма.

Ацамковонь 12-це чись – башка чи минек масторонть историясо: те чистэнть примазь Прявт законось. Сон ашти минек ине масторонь седе тов касомань-кепетемань юрокс. Отечествантень вечкеманть эйстэ ашти республикань ды целанек Россиянь вандынь чись.

Эряви пачтямс Отечестванть коряс каштанчинь ды сонензэ вечкемань ежонть эйкакштненень. Самай сыненст сави топавтомс од проектт, кастомс-кепетемс ды одкстомтомс хозяйствань весе отраслятнень.

Вечкевикс ялгат!

Арсян тенк кеме шумбрачи, изнявкст минек ине масторонть ды вечкевикс Мордовиянть лезэс весе тевтнесэ!

Мордовия Республикань Правительствань Председателесь В. Сидоров