Сядо иень юбилеенть тешкстызе Зубова-Полянань енкссто Анастасия Никифоровна Ватанина

Сядо иень юбилеенть тешкстызе Зубова-Полянань енкссто  Анастасия Никифоровна Ватанина

Ожоковонь 25-це чистэ Зубова-Полянань енкссто Старое Бадиково велестэ тылэнь важодицясь Анастасия Никифоровна Ватанина тешксты сырнень юбилей: сонензэ топодсть 100 иеть. Те чистэнть сонензэ пачтясть поздоровт ды казне Мордовиянь Прявтонть Артём Здуновонь пельде. Республикань руководителесь арсесь Анастасия Никифоровнанень кеме шумбрачи, евтась сюкпря ламо иень вадря важодеманть кисэ.

Сон эрямонзо перть важодсь тиринь велень колхозсо. Ушодсь важодеме кемень иесэ, зярдо кадовсь ававтомо. Тетянзо войнань васенце читнестэ саизь фронтов, 1942 иестэ сон емась кулявтомо. Уцяскась лиссь истя: сон мирденень эзь лисе, эйкакшт эзь чачта. Анастасия Никифоровнань туртов тиринсекс кармась сводной ялаксонзо Николаень семиязо, лездась кастомс сонзэ эйкакштнень. Велень эрицятне кортыть сонзэ ланга: «Ине важодиця, паронь арсиця ды виздиця».

Ламо ды вадря иеть тенк, мельвановикс Анастасия Никифоровна!

Мордовия Республикань Прявтонь пресс-службась