Владимир Волков ульнесь Чаунзань ды Дубенкань ёнкстнэсэ

Аштемковонь 24-це чистэ Мордовиянь Прявтось Владимир Волков важодемань содавтома марто ульнесь республикань Чаунзань ды Дубенкань ёнкстнэсэ.

Региононь прявтось ваннызе, кода моли сенажонь анокстамось, истя жо ульнесь ламбамо якстерькаень, озимой товзюронь ды пиянь пидемань пинемень паксятнесэ. Владимир Волков истя жо ваннызе, кода моли Чаунзань ёнкссо масличной культуратнень переработкнаь коряс цехень строямось. Проектэнть питнезэ – 180 млн. целковойть, нолдавиця продуктатнень пельксэнть арсеви пачтямс лия енкстнэв.

Теде мейле Дубёнкань ёнкссо Мордовиянь Прявтось макссь питне «Хорошее дело» ООО-нь ракшань кастомань комплексэнь 1-це корпусонь строямонь тетвненень, тесэ арсеви кирдемс 6450 скалт. Од комплексэнть проектэнь виезэ – 52 тёжат тоннат иезэнзэ, строямонь тевтнень арсеви прядомс 2025 иенть видьс.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась