Владимир Волков вастовкшнось Россиянь национальной гвардиянь Равчирень округонь войскатнень командующеень полавтыцянть марто

Февралень 9-це чистэ Мордовиянь Прявтось Владимир Волков вастовкшнось Россиянь Федерациянь национальной гвардиянь Равчирень округонь войскатнень командующеень полавтыцянть Артур Ахметханов марто. Кортасть вейсэнь важодемадонть ды регионсонть сэтьмечинь ванстомань коряс вейсэнь тевтнень ладямодост.

Артур Ахметханов ёвтась сюкпрянь валт Владимир Волковнень республикасонть Росгвардиянь отделэнть пурнамонть пингстэ лезксэнь явоманть кисэ, евтнесь региононь прявтонтень 2016 иестэ службань важодемань итогтнеде, оперативно-розыскной тевдеемадонть. Вастовомасонть истя жо кортасть од структуранть теемадонзо, масторсонть сэтьмечинь ванстомань коряс тевтнень одкстомтомадост, 2018 иень Футболонь коярс мирэнь чемпионатонтень анокстамонь Программанть топавтомадонзо.

Вастовомасонть ульнесть Мордовия Республикасо Росгвардиянь отделэнь прявтось Виталий Разин ды Саранск ошонь округонь прявтось Петр Тултаев.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась