Мартонь 14-це чистэ Мордовиянь Прявтось Владимир Волков вастовкшнось Зубова-Полянань ёнкссонь прявтонть Сергей Сурдин марто.

Кортамось мольсь агропромышленной комплексэнть виевгавтомадонзо. Владимир Волков тешкстызе, республиканть туртов пек эрявикст райононь велень хозяйствань предприятиятнень лезэв важодемаст. Вастовоманть шкасто мольсь кортамо тундонь-паксянь тевтнес анокстамонь ды аграрийтнень кредитэнь ярмаконь явомадо кевкстематнеде. Истя жо кортавсь од паксятнень видемась. Республикань Прявтось кармавтсь райононь прявтонтень анокстамс велень хозяйствань а видевиця модатнень сы шкань инвестортнэнь туртов.

Неть кевкстематнень ванкшномасо примась участия Мордовия Республикань Правительствань Председателень полавтыцясь - Велень хозяйствань ды продовольствиянь министрась Владимир Сидоров.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась