Владимир Волков ёвтась седейризкс Москов ало авикатастрофасонть маштовозетнень малавиксэст туртов

Мордовиянь Прявтось Владимир Волков республикань весе эрицятнень пельде ёвтась седейризкс февралень 11-це чистэ Москов ало «Саратовские авиалинии» компаниянь самолетонь авиакатастрофасонть маштовозетнень малавиксэст туртов.

Москов ало «Саратовские авиалинии» пассажирэнь самолётонть прамонть ды ломантнень маштовомаст кувалма Саранскойсэ а ютавтовить Россиянь Федерациянь транспортонь министранть Максим Соколов марто кенярксчинь мероприятиятне, конат сюлмавозь одкстомтомадонть мейле Саранск ошсо аэропортонь комплексэнь ды «Восточный обход г. Саранска» кинь од объектэнть панжомастмарто, конат арсевсть ветямс понедельникстэ, февралень 12-це чистэ.

Мордовия Республикань Прявтонть пресс-службась