Артём Здунов и Евгений Москвичев корхтасть Мордовиять транспортнай инфраструктуранц виияфнеманц колга

27 сентябрьста Москуса ётафтовсь Мордовия Республикань Оцюнять Артём Здуновонь Госдумань Транспортть и транспортнай инфраструктурать виияфнеманц коряс комитетть председателенц Евгений Москвичевонь мархта рабочай васедемасна.

Корхтафтовсть республикати важнай кизефксне. Фкясь эздост - «Безопасные качественные дороги» нацпроектть эряфс ётафтомац, тяконь лувксса Рузаевкать обходонц строяманц шумордамац.

Стане жа корхтамась мольфтевсь ошень и межмуниципальнай  маршруттнень эса подвижной составть одкстоптоманц, Мордовияса Р158 и Р178 федеральнай значениянь китнень безопасностьснон и капитальнайста петемаснон колга.

Башка мяль шарфтфоль Пролетарскяй ульцять эзга путепровод мархта автомобильнай кить строяманцты — сон сотнесыне Саранскяйть эрямань и производственнай территориянзон.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац