Артём Здунов и «Туризм.РФ» компаниять гендиректороц Сергей Суханов корхтафтозь Мордовиять туристическяй инфраструктуранц виияфнеманц

22 декабрьста Москуса Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов васетькшнесь «Туризм.РФ» компаниять генеральнай директоронц Сергей Сухановонь мархта. Корхтафоль регионца туризмать виияфнеманц колга, тяконь лувксса корхтамась мольфтевсь Темниковскяй районца «Саранск — Саров» паломническо-туристическяй кластерть рамкаса эрявикс инфраструктурань тиемать квалма.

Лятфтасаськ, што тя проектсь ётафтови эряфс Россиянь Президентть Владимир Путинонь поручениянц коряс. Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов сувси Саровскяй и Дивеевскяй обительхнень эреклафтомаснон коряс попечительскяй советти.

Паломническо-туристическяй кластерть проектонц мяльса кирдезь арьсекшневи ётафтомс несколька мероприятия республикать территорияса, тяконь лувксса ули строяф автомобильнай ки.
Мордовиянь Оцюнясь пачфтсь тиф работать колга. Анок Сире ош велесь — Вещерка велесь кинь участкать строяманкса проектно-сметнай документациясь. Кись лезды ламода кирьфтамс Санаксарскяй и Серафимо-Дивеевскяй монастырьхнень ёткса вастть.

Мекольдень кизотнень ётафтф оцю работа регионть туристическяй мялень шарфтоманц касфнеманкса. «Лангозонк шарфнихть мяль туристтне, и тячи миньцонк аф сатнихть ни ширезонк сашенды инжихненди васттне», - азозе Мордовиянь Оцюнясь.

Васедемаса корхтафоль «Санаксарь — Саров» паломническо-туристическяй кластерса и Саранскяйса гостиницатнень строямаснон колга.

Пуромксса примась участия Мордовиянь Правительствать Председателенц заместителец Батыр Эмеев.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац