Артём Здунов кучсь посылка СВО-нь боецненди

Артём Здунов кучсь  посылка  СВО-нь боецненди

27 февральста Мордовиянь Оцюнясь  Артём Здунов покодемань тевонь мельге ульсь Ромодановскяй районца. Республикань руководительсь ванозе педа пес ремонтта меле панчф почтовай связень отделениять Ромодановаса.

2023 кизоня президентскяй программать коряс ульсь ремонтировандаф сембе республикаса 11 почтань отделения, тянь лангс ульсь ётафтф 68 млн. цалковайда лама. Ромодановань отделениять лангс ульсь ётафтф 11 млн. цалковайда лама. Одкстоптоськ марнек зданиять, нодаме ведь, канализация. Тяни почтаса покодихне, кода няезе Артём Здунов, покодихть цебярь условияса.
2024 кизоня Мордовияса кармай  ремонтировандаф нинге 10 отделеният, синь лангозост ётай  90 миллион цалковайда лама.

Ётай кизонь майста сявомок Россиянь Почтаса ули кода питнефтома кучемс  кемонь килати молемс СВО-нь зонати посылка. Тя пингть ёткста Мордовияста боецнень лемс ульсь прважаф 26 тоннада лама тяфтама почтовай прважамада. Эсь посылканц Ромодановскяй почтаста кучезе и Мордовиянь Оцюнясь. Посылкаса – сембе инь эрявикссь, но васенцесь – седиваксста лямбешись и земляконь ванфтомась.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац