Артём Здунов - «Событие» итоговай форумса: «Марян гордость Мордовиянь од ломаттнень инкса!»

Мордовияса 200 тёжяньда лама смел, асу и эрьгав од ломань. 15 декабрьста «Огарёв Аренаса» пуромкшнесть инь асу од ломаттне, штоба тиемс итокт од ломанень политикати. Тя республикань общественнай организациянь активисттне, работай од ломаттне, студенттне и школьникне. «Событие» од ломанень итоговай форумсь ётафтовсь «Регион для молодых» всероссийскяй конкурсса сяськомать вельде.

Мордовиянь од ломаттнень приветствовандазень республикань Оцюнясь Артём Здунов. Сон спасибась од ломаттненди активнай позициянкса.

«Мон марян инксонт  гордость, ялгат, марян гордость Мордовиянь од ломаттнень инкса!» Тяни сембе китне инголент панжадот — работай грантовай ширень кирдема, ули кода пуроптомс группа, панчсевихть од ломанень центрат. Тя сембось тиендеви Президентть ширень кирдеманц вельде. Тейнек эряви пяшкодемс лангозонк тя надиямать!» - мярьгсь Артём Здунов.

Региононь руководительсь казезень Мордовиянь инь асу, активнай од ломаттнень и синь наставникснон, конат тиендихть путкс движениять виияфнеманцты. «Координаты событий» номинацияса од ломанень пространстватнень и вуснень ёткса сяськсь М.Е.Евсевьевонь лемса универсальнай педагогическяй компетенциянь межфакультетскяй технопарксь, «Веду за собой» номинацияса — МР-нь Од ломанень правительствать председателец Виктор Гущин. «Всегда рядом» номинацияса сяськсть «Т2 Мобайл» ООО-ть саранскяй филиалоц и МР-нь Ростелекомсь. «Создаю события» номинацияса сяськсь «Эрьзя Фест» ваймама шинь фестивальсь, «Создаю систему» номинацияса — Саранск ошень оцюнять заместителец Оксана Шуляпова. «Мотивирую опытом» номинацияса лидеркс арасть сят, кие вяти управления од ломанень политикань сфераса.

Специальнай военнай операциянь сембе участникнень и озадонь седихть аф ащекшни од ломаттнень эзда спасибась СВО-нь ветеранць Алексей Владимиров: «Сюкпря сембонди, кие лезнесь и лезни боецоньконди!» Сон макссь казнет «Вектор Добра» и «Отряд Добра» республиканскяй конкурсонь сяськихненди и призёрхненди.

Тядде Мордовиянь од ломаттнень эвондась эсь моросна - «Событие» форумонь участникне кулезь сонь васенцекс. Тя шиня «Огарёв Аренаса» работасть интерактивнай площадкат, ульсть спортивнай пялькстомат и стак тов.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац