Артём Здунов васетькшнесь Ковылкина ошста Майорофнень семьяснон мархта

Артём Здунов васетькшнесь Ковылкина ошста Майорофнень семьяснон  мархта

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов 1 ноябрьста Республикань Кеудса васетькшнесь Майорофнень семьяснон мархта. Екатерина Майоровась и сонь ниле иденза тяни эряйхть Ковылкина ошса, састь Мордовияв Херсонскяй областьста. Тяддень тунданя кудть эса, коса синь эрясть, ульсь пожар. Оцюфне кудса ашельхть, но кемнилие кизоса Роман — оцю цёрац — ашезь талакод, таргазень вальмять эзга ёмлатнень и тердезень спасательхнень.

Артём Здунов спасибась цёраняти тя тевонкса, конань лаца тиендихть аньцек оцюфне, конат маряйхть ответственность семьяснон инкса. «Тон няфтить пряцень афкуксонь геройкс, кода афкуксонь аля, кода оцю семьянь сай пингонь азор», - мярьгсь Мордовиянь Оцюнясь.

Сенаторсь  Пётр Тултаев максозе Ромн Майровонди «За проявленное мужество» Федерациянь Советть мяляфтомань медаленц. Федерациянь Советть «Дети — герои» гражданско-патриотическяй проектоц ётафневи эряфс 2014 кизоста сявомок, тядде тяфтама медальса казьфтольхть 200 шабась странань 60 регионцта. Синь лувкссост — и Роман Майоров. «Сюкпря тейть мужестванкса. Кеман, тон арат достойнай ломанькс и  гражданинкс» - мярьгсь сенаторсь.
Екатерина Майоровать Артём Здунов казезе Мордовия Республикань Оцюнять Благодарственнай сёрманц мархта.

Сембе шабатне получасть Мордовиянь Оцюнять Артём Здуновонь и сенаторть Пётр Тултаевонь эзда казнет.

Чайда симомста корхтафтфтольхть семьять пичефти кизефксонза. Васедемаса участвовандасть МР-нь Оцюнять и МР-нь Правительствать Администрацияснон Руководителец Булат Хайрутдинов, вице-премьерсь Галина Лотванова, Мордовия Республикать эзга Россиянь МЧС-нь Главнай управлениять начальникоц Сергей Репин, Ковылкинскяй райононь оцюнясь Игорь Бутяйкин.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац