Авиакатастрофаса шавф Мордовиянь од авать радня ломаненза азсть республикань Оцюняти благодарность максф лезксонкса

Подмосковьяса авиакатастрофать пингста шавф Мордовиянь од авать Елена Давыдовать радня ломаненза азсть республикань Оцюняти Владимир Волковонди благодарностень валхт максф лезксонкса.

«Марнек семьяньконь эзда спасибатама Владимир Дмитриевиченди курокста максф материальнай лезксонкса и ширень кирдеманкса. Минь кирдеме оцю юмафкс, и тейнек стака тя минутатнень тон шарфтоть мяль зияноньконь лангс и кирдить ширеньконь эсь личнай участияцень мархта», - мярьгсь шавфть сазороц Наталья Летина.

Лятфтасаьк, трагедияда меле эстокиге Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков макссь распоряжения пандомс Елена Давыдовать семьянцты 1 миллион цалковай и максомс сембе эрявикс лезксть.