Автомобильнай и ошень пассажирскяй транспортонь работниконь шить мархта Мордовиянь Оцюнять поздравленияц

Автомобильнай и ошень пассажирскяй транспортонь кельгома работникт и ветератт!

Седи ваксста поздравляндатядязь профессиональнай илантень мархта!

Тинь , эрь шиня кирттяда трудовой вахта, кочкамок водителень профессиять сембе эряфонь тевкс. А тя — аф тёждя, ответственнай работа, кона веши профессионализма эсь прянь аф ужяльдема.

Тинь вельдонтт эрь шиня обеспечендакшневи груснень эсь пингстонза пачфнемасна, Россиянь региоттнень, Мордовиянь ошнень и велетнень ёткса сообщениять апак лотксекс вятемац. Тинь — важнайдонга важнай соткс республикань и странань экономикань отраслятнень ёткса. Азан теенть сюконямань валхт седикс-ваймокс покодеманкса и профессиянтенди вернайкс улеманкса.

Седи ваксста арьсян сембе автомобилисттненди — профессионалхненди и любительхненди — кеме шумбраши, благополучия, аварияфтома работа, аф пелькс поездкат и павазу эряфонь ки!

Мордовия Республикань Оцюнясь А.Здунов