Энергетиконь шить мархта Мордовиянь Оцюнять поздравленияц

Республикань энергетическяй комплексонь кельгома работникт!

Поздравляндатядязь профессиональнай илантень мархта!

Тинь лангозонт путф оцю и ответственнай задача. Трудонтень эзда ащи экономикань сембе отраслятнень электроснабжениясна и теплоснабжениясна, эряйхнень кудса лямбось.

Мордовиять энергетическяй комплексоц — ключевойхнень и стратегическяйхнень эзда фкясь. Федеральнай центрать ширень кирдеманц и республиканскяй инвестиционнай программатнень вельде стройсеви од инженернай инфраструктурась и одктопневихть теплоэнергетикань объекттне. Башка оцю мяль шарфнетяма уштомань сезонти анокламати.  Тя системнай работать вельде кирьфневи регионть энергетическяй системать эса аварийностсь, касфневи коммунальнай услугатнень качествасна, решандакшневихть промышленнай предприятиятнень и социальнай учреждениятнень апак лотксек работамасннон коряс задачатне.

Азан седи ваксста моли спасибамань валхт республикань энергетикненди совестьс коре трудендаманкса. Арьсян кеме шумбраши, семейнай благополучия и сатфкст!

Мордовия Республикань Оцюнясь А.Здунов