Игорь Датков кемокста Мордовия Республикань Оцюнять и Мордовия Республикань Правительствать Администрацияснон Руководителенцты васенце заместителькс

26 сентябрьста Мордовия Республикань Оцюнясь Артём Здунов путозе кяденц Указть алу, конань коряс Игорь Юрьевич Датков кемокстаф Мордовия Республикань Оцюнять и Мордовия Республикань Правительствать Администрацияснон Руководителенцты васенце заместителькс.

Игорь Юрьевич шачсь 1976 кизоня Ромодановскяй райононь Ромоданова посёлкаса. Шумордазе Н.П.Огарёвонь лемса МГУ-ть «Экономика и управление в АПК» специальностьс коре. 2015 кизоня ётась профессиональнай переподготовка Деловой администрированиянь мастер направленияс коре, специализациясь – Стратегический менеджмент.

Трудовой кинц ушедозе 1998 кизоня Саранск ошень Октябрьскяй районть эзга ИФНС-нь старшай государственнай налоговай инспекторкс.

2006 кизоста сявомок работай Мордовия Республикань Оцюнять Администрацияса. 2011 кизоть самс ульсь Мордовия Республикань Оцюнять Контрольнай управлениянц консультантокс, сяльде – тя управлениянь начальникти заместителькс. 2012 кизоста сявомок 2023 кизоти молемс арась тя Управлениянь вятикс.

Казьф Мордовия Республикань Оцюнять Благодарностенц мархта, Мордовия Республикань Почётнай грамотаса.