Михаил Мишустин корхтась Мордовиянь коневоттнень мархта

Россиянь Правительствать Председателец Михаил Мишустин 5 октябрьста «Золотая осень» выставкаса ванозе племенной животноводствань павильонть.
Мордовскяй конезаводсь койс коре участвовандай животнайхнень экспозицияснон эса. Тядде выставкаса няфтьф афкуксонь мазыйка — тя Бразилия кличка мархта алашась-тяжеловозсь. Сонь сталмоц 890 килограмма!

Россиянь Правительствать Председателец шарфтсь мяль Мордовиянь алашать лангс и корхнесь республикань коневоттнень мархта.

«Тяниень пингть Ичалковскяй райононь «Агропромсервис» предприятияса кирдеви советскяй тяжеловознай породань  120-да лама  алаша. Тя породась — российскяй коневодствать гордостец, сонь представителенза — странаса инь стака алашатне. Ичалковскяй районда башка, тяфтама суперсилачень поголовья ули странань аньцек кафта конезаводса. Минь Бразилияньке — инь оцюсь и мощнайсь, алонза масторсь мяндеви, мзярда сон аськоляй манежть эзга», - азозе «Агропромсервис» предприятиянь главнай зоотехниксь Данил Беззубов.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац