«Минь работатама сянь лангса, штоба республикать лангс мялень шарфнемась касондоль» - Артём Здунов терни Мордовияв

30 ноябрьста «Россия» Международнай выставкаса ВДНХ-са ётни Мордовиять шиц. Региононь Оцюнясь Артём Здунов азондсь эсь мялензон-арьсеманзон колга: «Россия» выставкась — тя Президентоньконь пяк важнай инициативац! Мезсь повсь сельминголи: эрь регионць пяк старандась, путф лама вийда-эрьгяда, пяк тусть мялезон экспозициятне. Мероприятиясь важнай аф аньцек сянкса, мес ули кода няемс сембе региоттнень и няфтемс эсь пряцеь - «Россия» форумсь питни корхнематнень мархта. Мон кинерень лама мезе ваномс, - мярьгсь Артём Здунов. - Минь активнайста работатама сянь лангса, штоба республиканьконь лангс мялень шарфтомась касондоль. Минь лама земляктонк марнек странать келес, минь синь тердеськ васенцекс. Стендоньконь ванома лама сайда. Тянкса пара мялезонк».

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац