Мордовия Республикань Конституциять шинц мархта Мордовия Республикань Оцюнять поздравленияц

Мордовиянь кельгома эряйхть!

Седи ваксста поздравляндатядязь Мордовия Республикань Конституциять шинц мархта!

Конституционнай питнишитнень приоритетсна — властень сембе уроветтненди главнай векторсь. Сембе работаньке водендаф республикань эряйхнень кизефксснон  решандамаснонды, Мордовиять экономиканц кемокснеманцты. Минь пуропнесамазь марс марстонь целеньке: тиемс мокшэрзянь крайть нинге сяда мялень шарфтыкс, панчфокс панжикс, эряманди цебярькс. Инголенк ащихть амбициознай задачат, и кеман, шарьхкодемок и кирнемок фкя-фкянь шире, тейнек сатомшкат оцю результаттне.

Арьсян теенть, кельгома ялгат, кеме шумбраши, цебярь эряф и сатфкст Мордовиять и Великай Россиять панчфокс панжеманкса!

Мордовия Республикань Оцюнясь А.Здунов