Мордовия Республикань Оцюнять 27 сентябрень Указонц мархта Мордовия Республикань Оцюнять Контрольнай управлениянцты начальникокс кемокстаф Александр Юрьевич Тужилкин.
Александр Юрьевич шачсь 1978 кизоня Саранскяйса. Шумордазе Мордовскяй госуниверситетть «Бухгалтерский учет и аудит» специальностьс коре, 2008 кизоня — Россиянь МВД-нь Нижегородскяй академиять «Правоохранительная деятельность» специальностьс коре.

Трудовой кинц ушедозе Мордовия Республикань МВД-нь контрольно-ревизионнай отделонь ревизоркс. Сяльде работась ревизоркс, ревизиянь и контрольно-ревизионнай отделонь бюджетнай подразделениятнень финансово-хозяйственнай деятельностьснон контроленц отделонь начальникокс, отделонь начальникти заместителькс. 2010 кизоста сявомок 2020 кизоти молемс вятезе региональнай МВД-ть контрольно-ревизионнай отделонц. 2020 кизоста сявомок 2023 кизоти служась Мордовия Республикать эзга Росгвардиянь Управленияса, ульсь управлениянь начальникти заместителькс.

Казьф Мордовия Республикань Оцюнять Почётнай грамотанц мархта.