Мордовия Республикань Оцюнять Отечествань аралаень шить мархта поздравленияц

Кельгома земляконьке! Кельгома военнослужащайнеке и  Россиянь Вооруженнай силань ветераннеке!
Отечествань аралаень шить мархта тинь! – мужественнай и таза дух  мархта ломанень илать!
Тинь честь и достоинства мархта кандсасьть эсь службантень, ванфтсасьть Шачема масторть  и сонь ломанензон сетьме эряфснон.

Минь нолцесайнек прянеконь боевой действиянь участникнень инголе, конат макссесазь эсь воискяй шумоснон эрь кодама локальнай  конфликтса и пси точкаса. Таколдозь ванфтсаськ геройхнень подвигснон колга мяляфтомать, конат кирдезь государствать независимостенц.
Мода ваксс поклон Великай Отечественнай войнань ветераттненди и тылонь труженникненди. Тинь няфтеде тейнек и сай поколениятненди оцюдонга-оцю героизмань, Шачема масторти преданностень и эсь прянь аф ужяльдемань пример.

Минь кирдтяма гордость специальнай военнай операциянь участникнень инкса, конат тячи ащихть Отечествать инкса, кирьдсазь странать национальнай интересонзон. Седи ваксста сюкпря земляконеконьди, кинь мала ломаньсна арасть Россиять аралама. Тинь – минь воиноньконь инь оцю опорасна и кирдемасна. Сюкпря терпениянкса и кирдеманкса, конат тяниень пингть сембода пяк эрявихть минь церанеконди.

Арьсян теенть кеме шумбраши, сембе тевонтень эса сатфкст и  сяда вишке сяськома!

Ила мархта тинь!

Республика Мордовиянь Оцюнясь А. Здунов