Мордовия Республикась и «ФосАгро-Регион» компаниясь кемокстасть сотрудничендамать колга соглашения

Мордовия  Республикань Правительствась и ФосАгро-Регион» минеральнай удобрениянь фкя инь оцю российскяй сетсь кемокстасть соглашения минеральнай удобрениянь сфераса сотрудничендамать колга. Документть алу кядьснон путозь Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов и «ФосАгро-Регионть» генеральнай директороц Андрей Вовк.

Документть мяльса кирдезь ширетне арьсекшнихть ётафнемс эряфс марстонь проектт.

«Мордовиять агропромышленнай комплексоц активнайста виияфневи. Тя региононьконь экономиканц фкя инь важнай отрасляц, кона тиенди няеви путкс странать продовольственнай безопасностенцты. Тядде Мордовиянь аграрийхне путсть рекорд сёротнень и сянгяря снавть кочкамаснон коряс, - мярьгсь Артём Здунов.

«Ключевой ширетне, конатнень минь мяленьке виияфнемс Мордовиять мархта — региональнай АПК-ть технологичностенц и конкуренциянь кирнеманц касфнеманц коряс. Мяленьке сувафтомс Мордовиять сай кизонди модатнень агротехническяй обследованиянь планти», - мярьгсь «ФосАгро-Регион» компаниять генеральнай директороц Андрей Вовк.

Тядде республикань аграрийхне кочкасть серонь рекорднай урожай — 2 миллионда лама тонна, урожайностсь 43,4 центнер гектарста. Тя инь цебярьпоказательсь ПФО-нь региоттнень ёткса. «ФосАгро-Регионць — Мордовиянь аграрийхнень традиционнай партнёрсна.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац