Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов пяшкодезе пенсияс лисемать колга МР-нь Правительствать Председателенц Владимир Сидоровонь мяленц

Понедельникста МР-нь Правительствать заседаниянц пингста региононь руководительсь пачфтсь кадровай решениянь примамать колга. Артём Здунов пяшкодезе пенсияс лисеманкса увольнениять колга Владимир Сидоровонь заявлениянц.

Законодательствать мяльса кирдезь кафта недяляньберьф республикань Оцюнясь должен азомс региононь Правительствать Председателенц должностьс кандидатура. Артём Здунов отмечазе, што правительствань уликс составсь работай тяда ингольдень должностьсост.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац