Мордовиянь Оцюнясь етафтсь рабочай васедема Саранскяй и Мордовскяй митрополитть Зиновиень мархта

9 июльста Республикань Кудса ульсь Мордовиянь Оцюнять Владимир Волковонь Саранскяй и Мордовскяй митрополитть Зиновиень мархта рабочай васедемац. Башка мяль корхтамаса шарфтфоль од храпнень строямаснонды, тяконь лувксса Москуса святой равноапостольнайхнень Мефодиень и Кириллонь лемс церькавть строяманц, кона кеподеви мордовскяй землячествать виензон мархта.

Стане жа ванфтольхть кизефксне, конат сотфт Саранскяй Духовнай Семинариянь тонафнихненди общежитиять строяманц мархта.

Васедемать шумордамста митрополитсь Зиновий азсь благодарностень валхт Мордовиянь Оцюняти фалу ширень кирнеманкса, лезксонкса, конань макссесы региональнай властсь митрополиянь духовенствати, и населениять духовно-нравственнай вииякшнеманц колга заботендаманкса.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац