Мордовиянь Оцюнясь «КАМАЗ» ПАО-ть руководителец корхтасть автогигантть и республикань предприятиятнень сотрудничендамаснон келепнеманц колга

Москуса 6 декабрьста Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов васетькшнесь «КАМА» ПАО-ть генеральнай директоронц Сергей Когогинонь мархта. Васедемать пингста корхтафоль автоконцернать и сонь дочерняй компаниянзон республикань промышленнай предприятиятнень мархта марстонь тевонь вятемаснон колга.

Азфоль, што Мордовиянь кой-кона предприятиятне пачфнесазь ни эсь комплектующайснон автогигантти, ладяфт полупроводниковай приборхнень пачфнемасна, а стане жа спецщамонь. Ётай кизоста сявомок Саранскяйса работай «Луидор» диллерскяй КАМАЗ-центра.

Корхтамась мольфтевсь автоконцернай производстваса !ЭМ-КАТ» ООО-ть литейнай продукциянц тевс ноляманц колга. Ширетне корхтасть «Верстакофф» компаниять мархта сотрудничендамать квалма, сон ноляй техникань петеманкса инструменттнень и оборудованиять ванфтоманкса систематнень нолдамаса.

Башка мяль шарфтфоль «КАМАЗть» мархта цилиндрань блокнень ремонтснон от технологиянц ноляманц колга — тя разработкась Н.П.Огарёвонь лемса Механикань и энергетикань институтть разработкац. Азфоль, што технологиясь няфтезе ни оцю эффективностенц.

Тяда башка, корхтафоль Мордовияса «Мир грузовиков» онлайн-налхкомань инвестиционнай проектть эряфс ётафтоманц колга.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац