Мордовиянь Оцюнясь поздравляндазе Владимир Сальдонь Херсонскяй областень губернаторкс кемокстаманц мархта

Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов поздравляндазе Владимир Сальдонь Херсонскяй областень губернаторкс кемокстаманц мархта.

«Кельгома Владимир Васильевич, седи ваксста поздравляндате Херсонскяй областень губернаторкс кочкамацень и кемокстамацень мархта. Катк сембе вийхне, конат водендафт регионть виияфнеманцты, экономикать и социальнай сферать кеподемаснонды, получайхть эрявикс мялень шарфтома и шарьхкодема», - отмечазе  телеграммать эса Артём Здунов.

Сон поладозе, Мордовия Республикась эсь ширденза кармай сембе ширде лезнема Владимир Сальдонди ключевой экономическяй и общественно-политическяй задачатнень решандамаса.

«Российскяй Федерациянь Президентть Владимир Владимирович Путинонь ширень кирдеманц пингста минь марса мархтот мольфттяма созидательнай работа Херсонскяй областьса эряфть ладяманц и стабильностть кемокснеманц коряс. Мордовиясь максси лезкс Каланчакскяй муниципальнай округти, конань оцю промышленнай и велень хозяйствань потенциалоц, туристическяй мялень саламац, природань уникальнай памятниконза. Минь обязательна поладсаськ межрегиональнай интеграциять, деловой соткснень виияфнемаснон, социальнай и инженернай  инфраструктурань ключевой объекттнень ремонтснон коряс программать», - отмечазе Артём Здунов.

Мордовиянь Оцюнясь арьсесь Херсонскяй областень губернаторти кеме шумбраши, единомышленниконь цебярь команда, профессиональнай од тефт, а региононь сембе эряйхненди — мир и благополучия.