Мордовиянь Оцюнясь примась участия «Золотая осень» выставкать пленарнай заседаниясонза

5 октябрьста Москуса «Золотая осень-2023» 25-це Российскяй агропромышленнай выставкать рамкаса ётафтовсь пленарнай заседания, тядде сон лемдевсь важнай теманди: «Инвестиции в будущее: современный взгляд на аграрное образование». Мордовиять эзда эсонза примасть участия республикань Оцюнясь Артём Здунов и республикань велень хозяйствань и продовольствиянь министрсь Антон Илюшкин.

Панжезе пленарнай заседаниять  РФ-нь Правительствать Председателец Михаил Мишустин.
«Кода китькстазе Россиянь Президентсь — минь странаньке мирса ащи аграрнай продукциянь главнай поставщикокс и няфтезе прянц кода надёжнай партнёр. Минь марятама гордость российскяй агропромть сатфксонзон инкса. Тяфтама результаттне — тя ломаттнень сатфкссна, конат работайхть сфераса. Отмечаса, аграрийхне шарфнихть мяль от ечественнай решениятрнень лангс, мезсь уликс внешняй ограничениятнень пингста — эрявикс аськолкс странать технологическяй суверенитетонц кемокснеманкса», - мярьгсь Михаил Мишустин.

Премьер-министрсь спасибась аграрийхненди сянкса, мезе синь тиендихть великай странаньконь населениянцты. Стане жа сон поздравляндазень сембе преподавательхнень и наставникнень — важна, штоба странаса мольфтеволь специалисттнень анокламасна, конат анокт отвечамс вандыень шинь вызофнень лангс.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац