Мордовиянь Оцюнясь васетькшнесь Центральнай военнай округонь радиационнай, химическяй и биологическяй аралафшинь войскатнень начальникснон мархта

Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков 19 майста етафтсь рабочай васедема Центральнай военнай округонь радиационнай, химическяй и биологическяй аралафшинь войскатнень начальникснон генерал-майорть Валерий Васильевонь мархта.

Корхтамась мольфтевсь марстонь работать колга, тяконь лувксса од ломаттнень военно-патриотическяй воспитанияснон коряс.

Мордовиянь Оцюнясь азозе, што республикаса тифт сембе условиятне, штоба од поколениясь касоль шумбракс, виикс, арьсефонь сатникс. Владимир Волков китькстазе етафневи марстонь мероприятиятнень эрявиксшиснон Россиянь Вооруженнай вийхнень престижснон касфнеманкса и шачема масторонь кельги од ломанень воспитандаманкса.

Республикань Оцюнясь лиссь ходатайства мархта Центральнай военнай округонь войскатнень мархта командующайти сянь коряс, штоба етафтомс Саранскяйса общеобразовательнай школань тонафнихненди, тяконь лувксса юнармеецненди и кадеттненди, вооружениянь и военнай техникань инь од образецень выставка.

Рабочай васедемаса примась участия Мордовия Республикань военнай комиссарсь Игорь Тихомиров.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац