Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков васетькшнесь Саранскяй и Мордовскяй митрополитть Зиновиень мархта

Мордовиянь Оцюнясь Владимир Волков 10 июньцта васетькшнесь Саранскяй и Мордовскяй митрополитть Зиновиень мархта. Корхтамась мольфтевсь республикаса духовнай культурать и духовнай образованиять виияфнемаснон колга. Тяфта, корхтамась мольфтевсь Мордовиянь теологическяй образовательнай кластерть рамкаса учебнай программатнень эряфс етафтомаснон квалма. Кластерти сувсихть Саранскяй духовнай семинариясь, Н.П.Огаревонь лемса МГУ-сь, М.Е.Евсевьевонь лемса МГПИ-сь.

Ванфтольхть кизефксне, конат сотфт Мордовия Республикань Оцюнять видеса православнай культурать виияфнеманц коряс Общественнай советть сяда товолдонь работанц, а стане жа святой праведнай воинть Феодор Ушаковонь кононизациястонза 20 кизонь топодемать праздновандаманцты анокламать мархта.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац