Мордовиянь Оцюнясь ётафтсь оперативнай штабть заседаниянц

18 апреля Республикань Кудса  Мордовиянь Оцюнять Артём Здуновонь председательстванц ала ётась  региональнай оперативнай штабть заседанияц. Вановсть республикаса сетьмешинь кизефксне. Синь ётксост корхтамась мольсь пилотфтома лии аппаратненди каршек ашемать и примсеви антитеррористическяй эрявикс инфраструктурань объекттнень араламаснон коряс мератнень колга.

Мордовиянь Оцюнясь китькстазе, што оперативнай штабть решениянза примсевихть од врьгятемань учетть мархта. «Кафта пилотфтома лии аппаратонь врьгятемат ульсть неделяста. Сянкса васенце задачась – тя промышленностень объекттнень, транспортть, топливно-энергетическяй комплексть, социальнай сфератнень и лия потенциальнай врьгятемань объекттнень физическяй араламасна», - мярьгсь Артем Здунов.

Оперштабть заседанияса вановсть тяфтама врьгятемань появамста взаимодействиянь механизмань отработкань, информированиянь порядкань, а тяфта жа БПЛН-нь мумань и каршек ащемань средствань тевс нолдамань кизефксне. Республикань Оцюнясь макссь порученият примамс дополнительнай мерат населениянь араламать коряс и инфраструктурань объекттнень сетьмешиснон ванфтомс, а тяфта жа етафтомс ЧС-нь пингонь эвакуациянь тренировкат.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац