Мордовиянь Правительствать заседанияса ванфоль аварийнай жилищнай фондста граждаттнень етафтомаснон коряс региональнай адреснай программать пяшкотькшнемац

Мордовиянь Правительствать заседанияса 15 майста ванфоль аварийнай жилищнай фондста граждаттнень етафтомаснон коряс региональнай адреснай программать эряфс етафнемац Саранск ошень округса, Рузаевка, Краснослободск, Торбеева, Темников ошень поселениятнень и Ромоданова велень поселениять эса.

Тя кизефксть коряс информация мархта выступандась МР-нь ЖКХ-нь и населениять гражданскяй араламанц министрсь Алексей Тюркин.

«Переселение граждан из аварийного жилищного фонда в Республике Мордовия» программать 2013-2017 кизотненди эряфс етафнемац шумордама лангса. 2016-2017 кизонь этапть рамкаса строяф лама квартираса 54 кудть эзда 42-сь нолдафт тевс, эзост сувасть эряйхне.

12 кудть строямасна мольфтеви сяда тов. Эздост нилетнень эса: Темниковскяй райононь Андреевка велеса кафттнень и Краснослободск ошса кафттнень эса, аделсевихть отделочнай работатне, мольфтеви тевс сувафтоманксост документациять анокламац.

Лама квартираса кафкса кудсь: ниле Саранскяйса и тифтень Торбееваса, Рузаевкаса, Краснослободскяйса и Ромодановаса, стане жа шумордама лангсот.

Аварийнай жилищнай фондста граждаттнень етафтомаснон коряс мероприятиятнень эряфс етафнемаснон шумордаманкса мекольце пингсь – 2017 кизонь 1 сентябрсь.

Программать пяшкотькшнеманц коряс тефне мольфтевихть аф кальдявста, но улихть и кой-кодама прябалат. Фкясь эздост – объекттнень эса кржа работайда, и тевснон синь тиендьсазь фкя сменаса. Тя кизефкссь решандама маластонь пингть.

- Мордовиясь – аварийнай эряма вастста граждаттнень етафнемаснон коряс странаса инголе молихнень еткса, - мярьгсь Мордовия Республикань Правительствать Председателец Владимир Сушков. – Но, аф ваномок тянь лангс, работатне тянь коряс вишкопнемат.

Тяфтама задача путни республикань вятись Владимир Дмитриевич Волков.

Мордовия Республикань Правительствать Пресс-службац