Мордовиясь и Самарскяй областсь сяда тов вятихть марстонь тефт сотрудничендамать колга соглашениять мяльса кирдезь

«Россия» Международнай форумть площадкаса кемокстафоль сотрудничендамать колга соглашения Мордовия Республикать и Самарскяй областть ёткса. Документть алу кядьснон путозь Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов и Самарскяй областень губернаторсь Игорь Азаров. Церемонияса примасть участия ПФО-са Россиянь Президентть полномочнай представителец Игорь Комаров.

Соглашениять коряс арьсекшневи келепнемс кафта ширдень соткснень экономическяй, научно-техническяй и культурнай сфератнень эса, кемокснемс межрегиональнай сотрудничендамать, полафнемс опытса.

Тядде Мордовиянь предприятиятнень мархта кемокстафоль пцтай 200 договор Самарскяй областень хозяйствующай субъекттнень мархта — Мордовияста пачфтьфоль продукцияда 5,2 миллиард цалковаень питнеса.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац