Мордовияса кочкаф 2 миллиотт тонна сёра

Мордовия Республикаса сатф сёронь и зернобобовай культурань  кочкамаса од рекорд. Кочкаф ни 2 миллиотт тонна. Уборочнай работатне мзярс апак шумордакт, мезсь максси надияма, што тя показательсь нинге касы.

Цебярь результатт удалась сатомс лия культуратнень урядамаснон коряс. Кепотьксонди, сахарнай якстеряпсть урожайностец арась 436 центнер фкя гектарста. Стане жа сембе вийса мольфтеви шиньжаромать урядамац.

Сай кизоти запас мархта обеспечендаф кормаса и животноводствань отраслясь. Жуватань фкя условнай пряти республикаса аноклаф 35,9 центнер корма.

«Сюкпря тружениконьконди, тя оцюдонга оцю путкс регионть и странать продовольственнай безопасностьснонды», - мярьгсь Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов.

Фотось: Известия Мордовии