Мордовияса путф от ломаттнень тевсоннь коряс Госкомитеттонь руководителень заместитель

Мордовияса путф от ломаттнень тевсоннь коряс Госкомитеттонь  руководителень заместитель

Мордовия Республикань Оцюнять распорежениянц коряс Екатерина Авраменко арась Мордовия Республикань  од ломаттнень тевснон коряс Государственнай комитетень председателькс.

Екатерина Валерьевна шачсь 1990 кизоня Саранск ошса. 2012 кизоня аделазе Саранскяень кооперативнай институтть «Финансы и кредит» специальностьса квалификация коряс «Экономист», а 2022 кизоня Всероссийскяй государственнай юстициянь университетть, маристратурать подготовкань направлениять коряс «Юриспруденция».

Покодема кинц ушедозе 2012 кизоня «Мордовский республиканский молодежный центр» Государственнай бюджетнай учрежденияса, коса ульсь эрь кодама должностьса: од ломанень коряс покодема  специалист, отделонь начальник, директоронь заместитель, покодсь 2022 кизоти самс.

2022 кизоста сявомок – Республика Мордовиянь спортонь и од ломанень политикань министерствань од ломанень инициативань и патриотическяй покодемань организациянь отделонь начальникокс, сяда тов ётась Мордовия Республикань  од ломаттнень тевснон коряс Государственнай комитетти  од ломанень гражданско-патриотическяй воспитаниянь отделти начальникокс.

Казьф мяштень знакса «Россиянь кооперативнай движениянь од лидер», «За заслуги» медальса. «Республика Мордовиянь доброволец (волонтер)» Республика Мордовиянь Оцюнять почётнай знакса, Мокшэрзянь народть Российскяй госудаствань нароттнень мархта масрстомаснон эзда 1000 кизонь топодемати.

Эрьвакс вастса, касфты кафта цёрат.