Мордовияса стаки моли благоустройствань объекттнень инкса вайгялень максомась

Мордовияса  стаки моли благоустройствань объекттнень инкса вайгялень максомась

Стаки моли 2025 кизонди благоустройстваньди вастонь кочкамась Сембероссиянь рейтинговай вайгялень максомаса. Сон кармай молема 30 апрельти. 13.gorodsreda.ru сайтть эса эрь ломантти ули кода  максомс эсь вайгяленц  общественнай пространстванкса, конацти эряви одкстопфтома.

Тя кизоть Рузаевка ошть эзда участвовандайхть 2 объектт: Привокзальная площадьсь и панжада менель ала боевой техникань музейсь  Луначарского ульцять эса.

Площадть мазопнесазь  Казанскяй  Божий Матерть шкайнянцты лемтьф часовнясь, «Лебедянка» Л-2345 паровозсь, а тяфта жа бронзаста тиф машинистть и сонь учениконц фигуратне. Ётай кизоть тя вастть эса ульсь панжф флотоводецт Фёдор Ушаковть бюстец.   Привокзальнай площадсь – тя аф аньцек  железнодорожниконь ошти ортатне, но и  республикав.

Панжада менель ала музейсь – эряхнень и ошень инжихнень ёткса кельговикс ваймамань вастнень эзда фкясь. Эхянь содавикс и питни экспонатсь, конац няфтьф выставкаса, - тя МИ-8 вертолетсь.

Лятфтасаськ, Сембероссиянь рейтинговай вайгялень максомась ётни «Жилье и городская среда» национальнай проектть коряс, Россиянь Президентть мяленц вельде.

Кодама объектсь кармай кочкаф благоустройстванди, арьсемс  республикань эряйненди.