Мордовиять шиц ВДНХ-са: Артём Здунов васетькшнесь предпринимательхнень мархта

«Россия» международнай форумть рамкаса 30 ноябрьста Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов ётафтсь рабочай васедема бизнес-сообществать мархта. Эсонза примасть участия федеральнай и региональнай ведомстватнень, Стратегическяй инициативань агентствань и Мордовиянь деловой сообществань  представительхне.

Корхтафоль властть и бизнесть марстонь тевонь вятемаснон колга.
«Россия» форумть площадкац пуропнесыне марс инь оцю российскяй организациянь, властень государственнай органонь, наукань и бизнесонь представительхнень, - приветствовандазень деловой мероприятиянь участникнень Артём Здунов. - Тя мероприятиять пингста пара улель кулемс од мяльхть-арьсемат инвестиционнай мялень шарфтомать касфнеманц коряс».

Мекольдень кизотнень республикаса ладяф честнай и панжада корхтама бизнес-сообществать мархта, фалу ётафневихть васедемат регионть руководителенц предпринимательхнень мархта.
Республикаса работай социально-экономическяй касондомань-вииякшнемань программа. Работайхть структурат, конат важнайхть предпринимательхненди. Кемоксневихть Мордовскяй землячествать и Мордовскяй деловой товариществать мархта сотксне.

Васедемань участникненди азфтольхть инициативат, конат сотфт бизнес-миссиятнень анокламаснон, регионть бизнес-потенциалонц кемокснеманц мархта.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац