Мордовиять шиц ВДНХ-са: республикась виияфнесы киберспортть

30  ноябрьста «Россия» выставкаса Мордовиянь Оцюнясь Артём Здунов примась участия налхксемань оцю компаниятнень представительснон мархта васедемаса. Корхтамась мольфтевсь киберспортть, налхксемань образованиять и налхксемань компаниятнень ширеснон кирдеманц коряс мератнень колга.
Республикань руководительсь отмечазе, што регионць арьсекшни серьёзнайста чопафтомс налхксемань индустрияти, тянкса Мордовиясь тяддеть аделавомс арай киберспортивнай мероприятиятнень ётафтоманкса площадкакс.

«Тейнек принципиальна, штоба отраслясь виияфневоль. Региональнай компаниятнень улихть сембе возможностьсна, штоба нолямс налхксемат, участвовандакшнемс федеральнай оцю проекттнень эса, - мярьгсь Артём Здунов.

МР-нь Оцюнять общественнай советникоц Дмитрий карасев китькстазе, што IT-сферань представительхне шарфтсть мяль мяль задачать лангс, конань путозе Мордовиянь Оцюнясь эсь Посланиясонза - «Высота» центрать видеса летнай кадеттнень учебнай класснон тиемаснон квалма. Шачсь мяль — тиемс пилоттнень анокламаснон коряс виртуальнай класс.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац