Мусоросортировочнай комплекссь Мордовияса ушедови строяма 2023 кизоня

Москуса 22 декабрьста ётафтовсь Мордовиянь Оцюнять Артём Здуновонь и Российскяй экологическяй операторть генеральнай директоронц Денис Буцаевонь рабочай васедемасна. Корхтафоль отраслять виияфнеманц колга. Ванфтольхть кеме коммунальнай ляткснень машфтоманкса объектонь строямань кизефксне. Объекттне ушедовихть строяма 2023 кизоня. Лувкссост 180 тёжянь тонна кизоти мощность мархта мусоросортировочнай комплекссь Лямбирскяй районца.

«Нинге сексенда «Мордовский экологический оператор» ООО-ть мархта Мордовиясь кемокстась 3 концессионнай соглашеният мусоросортировочнай комплекснень строямаснон коряс. Синь строямасна мярьги регионти маладомс целевой показательхненди 2024 кизоня», - отмечазе Денис Буцаев.

«Тядде минь примаме стратегическяй решения, кода карматама виияфнемонза ТКО-тнень машфтомаснон коряс системать, - китькстазе Артём Здунов. - Мордовиясь — оцю федеральнай проектонь участник, тяни минь заняфтама проектно-сметнай документациять экспертизанц мархта. Тя фкя оцю мусоросортировочнай комплекс, кафта мусоросортировочнай станцият и кафта полиготт, конат эрявихть строямс кафта кизоста. Тячити шарьхкотьф ни 2023 кизонди работань планць».

Проектть финансированияц арьсекшневи тяконь лувксса и федеральнай ярмакнень вельде 3,2 миллиард цалковаень лувксса капитальнай грант лаца.

Васедемаса примась участия Мордовиянь Правительствать Председателенц заместителец Инсаф Хайруллин.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац