ПФО-са Россиянь Президентть полномочнай представителец поздравляндазе Мордовиянь Оцюнять и региононь эряйхнень Республикань шить мархта

Уважаемай Владимир Дмитриевич!

Ломанень ламоц поколениятнень, конат эряйхть Мордовияса, маласькофнесыне трудти, эсь Отечествати кельгомась и мала ломаттненди лездомс анокшись. Эряйхнень трудснон, заботендамаснон и старандамаснон вельде республикась кизоста кизос коль полафни. Тянди ламода лезни синцень ломаттнень мяльсна полафтомс цебярь шири эряфснон эсь модаснон лангса.

Тячи регионца оцю мяль шарфневи промышленностть и наукать виияфнемаснонды, оцю квалификациянь кадрань анокламати. Республикась ащи васенце вастса странаса фотоникать виияфнеманц коряс, кона эрявикс энергетикаса, здравоохраненияса, информационнай обеспеченияса важнай задачатнень решандаманкса.

Традицияс коре Мордовиясь нолни качественнай велень хозяйствань продукция, конанди ули вешфкс странань ламоц региоттнень эса.Полаткшневи работась республикать экономическяй стабильностенц кемокснеманц и граждаттнень ингольде сембе социальнай обязательстватнень пяшкотькшнемаснон коряс. Ули кемама, што региононь руководствать лангс путневи сембе задачатне улихть пяшкотьфт.

Арьсян тееть и Мордовиянь сембе эряйхненди кеме шумбраши и благополучия, од сатфкст родной масторть панчфокс панжеманкса!

ПФО-са Россиянь Президентть полномочнай представителец Михаил Бабич