Республикань Кудса корхтафоль январскяй илатнень пнгста безопасностть

22 декабрьста Республикань Кудса Мордовиянь Оцюнять Артём Здуновонь председательстванц ала ётафтовсь региональнай Антитеррористическяй комиссиять МР-са Оперативнай штабть марстонь заседаниясна. Шинь повесткань кизефкснень ёткста фкясь сотфоль од кизонь и Роштувань илатнень пингста общественнай безопасностть и террористическяй пельксненди каршек ащемати вийхнень и средстватнень анокшиснон мархта.

Мордовиянь Оцюнясь путсь задача примамс сембе эрявикс мератнень , происшествияфтома. «Башка оцю мяль эряви шарфтомс илань мероприятиятнень ётафтомаснонды», - мярьгсь Артём Здунов.
Ётафтови работать колга азондст МР-ть эзга внутренняй тевонь министрсь Юрий Поляков и МР-ть эзга Росгвардиянь Управлениять начальникоц Андрей Каринкин. Силовой ведомствань сотрудникне маластонь шитнень ётаёхть службань кирдемань виияфтф режимс.

Стане жа комиссиять заседанияса корхтафоль сай кизонь главнай общественно-политическяй событиять — РФ-нь Президентонь кочкаматненди анокламста и ётафтомстонза безопасностть обеспечендаманц колга.

«Минь задачаньке — ётафтомс кочкамань кампаниять республиканьконь территорияса организационнай оцю уровеньца, обеспечендамс безопасностть голосованиянь ётафтома васттнень эса, виияфтомс важнай и пелькс объекттнень эса антитеррористическяй аралафшиснон. Башка мяль веши кизефкссь, кона сотф образовательнай организациятнень антитеррористическяй аралафшиснон мархта», - мярьгсь Артём Здунов.

Заседанияса кулхцонтфтольхть Мордовиянь образованиянь министрть Елена Солдатовать, Саранск ошень округонь оцюнять заместителенц — Социальнай политикать коряс Департаментть директоронц Оксана Шуляповать, Лямбирскяй райононь оцюнять Юрий Головонь, Ромодановскяй райононь оцюнять Сергей Видяшкинонь и Ичалковскяй райононь оцюнять васенце заместителенц Александр Сусенковонь докладсна.

Пуромксса кемокстафтольхть Мордовия Республикань Антитеррористическяй комиссиять и Мордовия Республикаса Оперативнай штабть работань планцна.

Мордовия Республикань Оцюнять пресс-службац